Przedszkole Publiczne w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Wiźnie

facebook: https://www.facebook.com/aktywneprzedszkolaki.wizna.1
e- mail: projekt.przedszkole.wizna@gmail.com  tel.: 789338645

sekretariat: sekretariat@spwizna.pl tel.: 862196438

Międzynarodowy Dzień Strażaka 04.05.2021 r.

Cała kadra pedagogiczna przedszkola publicznego składa serdeczne podziękowania strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiźnie - Panu Michałowi D., oraz Panu Zbigniewowi B., za zorganizowanie pokazu strażackiego dla dzieci uczęszczających do przedszkola. Międzynarodowy Dzień Strażaka na stałe wpisuje się w kalendarz ważnych uroczystości przedszkolnych. Tematyka zawodu strażaka, szacunek do ciężkiej pracy, wzór wartości i zachowań, które warte są naśladowania zostały przedstawione dzieciom podczas zajęć, a uwieńczone ceremoniałem przejazdu wozem strażackim. Dzieci z naszego przedszkola mają szczęście, że jesteście obok, że dobry strażak jest jednocześnie wspaniałym człowiekiem. Dziękujemy!

Wielkanoc

Szanowni Państwo!
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, pogody ducha, wielu radosnych spotkań w gronie najbliższych oraz Wesołego Alleluja!

kadra pedagoiczna Przedszkola Publicznego

zawieszenie stacjonarnych zajęć w przedszkolu

w wyniku Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26 marca 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Drodzy Rodzice!

W związku z zawieszeniem zajęć stacjonarnych w placówkach wychowania przedszkolnego od 29.03.2021 do 11.04.2021 r.,

Przedszkole Publiczne w Zespole Szkolno – Przedszkolnym przyjmuje formę edukacji zdalnej.

Na platformie fun page: „Aktywne Przedszkolaki” Wizna (grupa zamknięta - link poniżej)

oraz zakładkach poszczególnych grup na niniejszej stronie, (oznaczenia grup po lewej stronie)

nauczyciele będą publikowali materiały wspierające rodzica/opiekuna w pracy z dzieckiem w domu.

Wszyscy nauczyciele wychowania przedszkolnego są do Państwa dyspozycji telefonicznej w godzinach 8.00 – 15.00.

Zadania, które przygotowałyśmy, obejmują zakres realizacji podstawy programowej, która może być kontynuowana z dzieckiem w domu. W naszym przekonaniu, propozycje działań nie są obciążające, wręcz przeciwnie, przy założeniu iż rodzic jest w stanie wygospodarować czas i uczestniczyć z dzieckiem w zadanej aktywności, wzbudzi poczucie dobrze zorganizowanej edukacji domowej. Czas, w którym dziecko nie chodzi do przedszkola, można wykorzystać na to, aby stało się ono bardziej samodzielne. Warto zachęcać je do utrzymania czystości w swoim kąciku (pokoju), przygotowania prostych posiłków razem z rodzicami, wykonywania w swoim tempie czynności związanych z ubieraniem, przygotowaniem do snu. W tych ostatnich czynnościach, z powodu pośpiechu, dzieci są zazwyczaj wyręczane. Pobyt w domu daje możliwość częstych rozmów z dziećmi na różnorodne tematy, a tym samym wzbogacania ich słownictwa.

Serdecznie zapraszamy do włączania się w proponowane formy zajęć, oraz prezentowanie dokonań dzieci.

Do zobaczenia w przedszkolu!

DRODZY RODZICE!

DNIA 5 LUTEGO 2021r. (PIĄTEK)

W NASZYM PRZEDSZKOLU ODBĘDZIE SIĘ "KARNAWAŁOWY BAL POKOJU"

W CELU ZACHOWANIA NALEŻYTEGO BEZPIECZEŃSTWA, ZABAWY TANECZNE ODBĘDĄ SIĘ W KAŻDEJ GEUPIE WIEKOWEJ,

W ODDZIELNYCH SALACH.

DZIECI MARZĄ O TYM ABY PRZEMIENIĆ SIĘ W ULUBIONĄ POSTAĆ, SPRAWCIE RADOŚĆ SWOIM POCIECHOM, POMAGAJĄC W PRZYGOTOWANIU WYMARZONEGO STROJU KARNAWAŁOWEGO.

KADRA PRZEDSZKOLA POSTARA SIĘ SPRAWIĆ, ABY DZIEŃ BALU BYŁ JEDNYM Z NAJPIĘKNIEJSZYCH I NIEZAPOMNIANYCH DNI W BIEŻĄCYM ROKU SZKOLNYM.

Drodzy Rodzice!

Tradycyjna forma obchodów Dnia Babci i Dziadka w przedszkolu, została uniemożliwona z powodu epidemii. Mamy nadzieję, że bedziecie mieli Państwo mozliwość organizacji spotkania wnucząt z dziadkami. Dnia 22.01.2020r. (piątek), przekażemy przygotowane przez dzieci upominki, które dzieci będą mogły wręczyć Dziadkowi i Babci. W tych szczególnych dniach, w przedszkolu prowadzone będą zajęcia, dotyczace roli dziadków w życiu dzieci, pielęgnowaniu relacji, przekazywaniu i podtrzymywaniu wartości pokoleniowych, oraz tradycji rodzinnych. Zostaną też nagrane filmy z piosenką i wierszem dla Babci i Dziadka. Państwo możecie zgłosić chęć otrzymania filmu, kontaktując się z wychowawcą.

W treści zamieszczamy tekst z którym warto zapoznać się, chcąc pogłębić tematykę tradycyjnego podejścia do roli dziadków w życiu dziecka.

"Nikt nie jest w stanie zapewnić dzieciom tego  co mogą im dostarczyć dziadkowie:
to Oni obsypują pyłem gwiazd życie swoich wnucząt”.
A. Haley

Drodzy Rodzice, kochane dzieci!

Kadra Przedszkola Publicznego w Wiźnie

grudzień 2020 r.

Paczuszka dla Maluszka

,,Paczuszka dla maluszka” NASZA pomoc ma sens nasza pomoc może odmienić los wielu dzieci i całych rodzin. Wszelkie artykuły higieniczne potrzebne dla maluchów możemy składać do 21 grudnia w zakrystii lub w kancelarii. Zachęcamy i zapraszamy do otwartości naszych serc!

WAŻNE!

Decyzją Dyrektora Zespołu Szkolno - Przedszkolnego, oraz Organu Prowadzącego, od dnia 07.12.2020r. do dnia  11.12.2020 r., oddział II - 4 latki, zostaje wyłączony z pełnienia funkcji dydaktyczno - wychowawczych. Dzieci z grupy "motylki" w tym czasie nie uczęszczają do przedszkola. Podjęte działania zostały wystosowane w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa sars-cov 2, na terenie placówki.

4 grudnia - piątek,Przedszkole odwiedzi Święty Mikołaj!

Dzieci w oczekaiwaniu przygotowują już listy. W naszym przedszkolu, sale zostały zaczarowane na zimowo. Szanowny Mikołaj odwiedzi nas w godzinach 11.00 - 12.00, odwiedziny poprzedzą mikołajkowe zajęcia.

Po południu ok godz. 15.00 dzieci wezmą udział

w poszukiwaniu zagubionego worka z prezentami,

w najbliższej okolicy przedszkola.

Prosimy o ubranie dzieci w stroje w kolorze czerwonym.