Przedszkole Publiczne w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Wiźnie

e- mail: projekt.przedszkole.wizna@gmail.com  tel.: 789338645

sekretariat: sekretariat@spwizna.pl tel.: 862196438

Dzień Rodziny

26 maja oraz 23 czerwca to wyjątkowe dni w kalendarzu oraz w Przedszkolu.

Wszyscy doskonale wiemy z jakim świętem kojarzą się nam te dwie daty: DNIEM MAMY i DNIEM TATY.

My postanowiliśmy te dwa wspaniałe i wyjątkowe święta połączyć w jedną wspólną uroczystość:

„ Dzień Rodziny”.

Na początku odbył się oficjalny występ w odświętnych strojach i wyjątkowych nastrojach, (można by powiedzieć z dumą i powagą), gdzie dzieci recytowały i wyśpiewały swoje uczucia do ukochanych rodziców, po czym wręczały upominki i laurki.

Druga część wspólnego Dnia Rodziny miała charakter sportowy. Oj co się tu działo! Gwar, śmiech i radość słychać było wszędzie!. Wszyscy doskonale się bawili pokonując trudy różnych konkurencji. Zawodnicy jak również kibice dawali z siebie wszystko. Każda konkurencja nagradzana była brawami. Dzieci wspólnie z rodzicami rozgrywali wiele konkurencji. Rodzinny turniej sportowy był doskonałą formą integracji dzieci z rodzicami i nauczycielkami, a przede wszystkim była to okazja do dobrej wspólnej zabawy. Zabawa w czasie turnieju była wspaniała i z pewnością na długo pozostanie w pamięci jej uczestników. Ten wyjątkowy, niepowtarzalny i miły dzień w przedszkolu zakończony był Piknikiem Rodzinnym.

Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom oraz dzieciom za wspólną zabawę.

Dzień Pielęgniarki

A koloru białego jest strój pielęgniarki. I dlatego dnia 12.05.2023r. z wizytą do przedszkola przybyła Pani Danusia,  która na co dzień pracuje jako pielęgniarka w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Wiźnie.

Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić  i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie.

Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom, jak należy ubierać się odpowiednio do pogody, jak właściwie się odżywiać i jak zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia . Dzieci, udzielając odpowiedzi na pytania gościa, wykazały się bardzo dużą wiedzą na temat zdrowia i czystości.