Przedszkole Publiczne w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Wiźnie

Projekt "ABC Małego Konsumenta". Projekt jest finansowany ze środków UOKiK.

O projekcie

Projekt edukacyjny ABC Małego Konsumenta skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym oraz nauczycieli wychowania przedszkolnego, rodziców i edukatorów.

Przygotowaliśmy bezpłatne materiały edukacyjne: scenariusze zajęć przedszkolnych oraz gry online. Są one zgodne z założeniami podstawy programowej wychowania przedszkolnego. Ponadto łączą w sobie elementy tradycyjnych i nowoczesnych metod nauczania rekomendowanych dla dzieci w wieku 4-5 lat.

CELE PROJEKTU

Podstawowym celem projektu jest uświadomienie dzieciom, że są konsumentami oraz zapoznanie ich z podstawowymi pojęciami konsumenckimi. Chcielibyśmy, aby ta nauka odbywała się poprzez zabawę oraz angażowała dziecięcą wyobraźnię i emocje.

PROJEKT MA RÓWNIEŻ NA CELU

• rozwijanie w dzieciach podstawowych kompetencji konsumenckich,
• wprowadzanie tematyki konsumenckiej do zajęć dydaktycznych na etapie edukacji przedszkolnej,
• zaangażowanie w proces edukacyjny pośredników komunikacji – nauczycieli, edukatorów oraz rodziców,
• zapewnienie nauczycielom przedszkolnym nowoczesnych materiałów edukacyjnych, stanowiących pomoc w prowadzeniu zajęć.

TEMATYKA

• kim jest konsument,
• gdzie robimy zakupy,
• co to jest paragon i do czego służy,
• czym jest reklamacja i kiedy możemy z niej skorzystać,
• jak robić przemyślane zakupy.